Mosbesim/ ‘Fundjava Ndyshe’ nuk i bashkon fondet me qeverinë

Drejtuesi i fondacionit ‘Fundjavë Ndryshe’, Arbër Hajdari, i cili është angazhuar në mbledhjen e ndihmave pas tërmetit, ka vendosur së bashku me bordin drejtues të kësaj organizate, që paratë e mbledhura të mos i jepen qeverisë. Hajdari shkruan se fondet e ‘Fundjavë Ndryshe’ nuk do të unifikohen me Komunitetin e Rindërtimit, dhe se ata do të […]

Vazhdo të lexosh

Arjola, aktorja që po pushton skenën dhe e ekranin që për vite u injorua nga pushteti

Arjola Demiri, nuk eshte thjesht vajza bukuroshe qe u parashutua ne skene fale hireve natyrore por nje artiste e shkolluar dhe e kultivuar. Ajo ka mbaruar studimet ne degen e aktrimit prane Akademise se Arteve me rezultate te shkelqyera. E entuziasmuar nga arsimimi por dhe e rrembyer nga pasioni per profesionin ju drejtua vendlindjes,Tropojes. Por […]

Vazhdo të lexosh

Ilir Babaramo/ Ermal Mamaqi palaço i Ramës, Elvana Gjata një eskortë e parave të kokainës

Ilir Babaramo shkruan se në kohën kur e gjithë bota mbarë po ndiqte këtë tragjedi për artin dhe kombin francezë, elita shqiptare u shfaq për herë të fundit në premierën e filmit “2 gisht mjaltë” me protagonist, Ermal Mamaqin dhe Elvana Gajatën. Ilir Babaramo, gazetar, Ermal Mamaqi, moderator dhe Elvana Gjata, këngëtare18 Prill, 2019 14:26 […]

Vazhdo të lexosh