Aktualitet

Arjola, aktorja që po pushton skenën dhe e ekranin që për vite u injorua nga pushteti

Arjola Demiri, nuk eshte thjesht vajza bukuroshe qe u parashutua ne skene fale hireve natyrore por nje artiste e shkolluar dhe e kultivuar. Ajo ka mbaruar studimet ne degen e aktrimit prane Akademise se Arteve me rezultate te shkelqyera. E entuziasmuar nga arsimimi por dhe e rrembyer nga pasioni per profesionin ju drejtua vendlindjes,Tropojes.

Por edhe aty politika kishte rrembyer ç’do gje te pavueshme ndaj si ne fejtonet e viteve ’30 ai qe nuk dinte shkrim e kendim ishte pushtetar e drejtonte kulture dhe aresim…dhe kalvari i artistes tashme nene e tre femijeve vazhdoi. Por vullneti i Arjoles nuk mund te atrofizohej nga mediokriteti ndaj kurre nuk u ndal..!

Ajo nuk ju drejtua shesheve te xhirimit me sperdredhje lozanjare por me karakterin qe e lindur dhe me femijen mbi qafe per te arritur ku eshte sot.Filmi i fundit i Ermal Mamaqit”I Love Tropoja”i xhiruar ne vendlindjen e saj, e ka mbushur ate dhe bashkeqytetaret e saj me krenari, ndersa mediokrit e pushtetit qe injoruan talentin e saj i ka strukur ne skuten e zeze te turpit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania