Rama i bën thirrje studentëve ekselentë të bëjnë kërkesë për punësim në administratën shtetërore.

Aktualitet

Me anë të një videoje në Facebook, kryeministri thotë se të gjithë studentët ekselentë që zotërojnë një diplomë që nga viti 2015, duhet të aplikojë në “punëtëmbarë.al dhe dap.gov.al” për t’u punësuar në administratë.

Rama bën të ditur se në administratë janë 2019 pozicione pune vakante dhe aplikimet janë të hapura deri më 20 shtator.

“THIRRJA E DYTE për punësimin e ekselentëve u çel sot

Një tjetër mundësi për më të mirët, që të punojnë në administratën shtetërore, vetëm në bazë të meritës Pas rezultatit pozitiv shumë inkurajues të Thirrjes së Parë, gati për një tjetër prurje të re në administratë dhe këtë herë duke e shtrirë rrezen deri tek ekselentët e vitit 2015″, shkruan kryeministri.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?