Basha mbledh sot kryesinë e re të PD-së

Politike

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbledh sot, 13 shtator, për herë të parë kryesinë e re.

Pjesë e kryesisë, do të jetë tashmë si sekretar i Përgjithshëm Enkelejd Alibeaj si dhe 4 nënkryetarët e rinj.

Kryesia e re u zgjodh më 9 shtator dhe la jashtë të gjithë deputetët, me Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun në krye që kundërshtuan kthimin e Bashës në krye të PD.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?