AktualitetPolitike

Berisht: Të përgatitemi për protesta të fuqishme!

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të bëhen gati për protesta të fuqishme kundër qeverisë. Nga foltorja në Kuvendin e Shqipërisë, Berisha tha se si kryeminstri Edi Rama dhe kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po vjedhin shqiptarët, po shkatërrojnë portet e se duhet protestuar kundër tyre. Në momentin që kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla i bënte thirrje që të mbyllte fjalën, lideri historik i Partisë Demokratike tha se koha e tij mbaronte, por jo vjedhja që po u bëhe shqiptarëve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania