KQZ të nisë punën/ 13 Tetori: Zbardhet takimi i Bashës me aleatët

 Kryetari i Opozitës gjatë takimit me aleatët është shprehur se KQZ e ka detyrim të pashmangshëm të përgatisë zgjedhjet e 13 Tetorit. ‘Shteti dhe partia janë dy gjëra të ndryshme. Ka një ndryshim rrënjësor midis të drejtës kushtetuese dhe të drejtës partiake.  I vetmi akt me fuqi kushtetuese në lidhje me zgjedhjet është dekreti i […]

Vazhdo të lexosh

META: ‘TË GJITHË TË BËHEN GATI PËR ZGJEDHJET E 13 TETORIT’. ASNJË NUK MUND TË SHFAJËSOHET

Presidenti Ilir Meta  ka folur sot lidhur me ‘ngërçin’ poltik në vend. Meta u shpreh nga Durrësi se qytetarët shqiptarë kanë nevojë të kenë qetësi, normalitet dhe një qeverisje vendore të ligjshme. ‘I bëj thirrje 3 artistëve, t’i japin fund këtij absudri të marrin masat për zgjedhjet vendore më 13 tetor. Qytetarët shqiptarë kanë nevojë […]

Vazhdo të lexosh

Meta/ Zgjedhjet do të mbahen me 13 Tetor, nuk ka ambasador që e ndalon. VIDEO

Presidenti Ilir Meta ka propozuar një zgjidhje për krizën politike në Shqipëri. Duke këmbëngulur në dekretin e tij se zgjedhjet janë në 13 tetor, presidenti Meta dha edhe zgjidhjen e tij ‘Zgjedhje në 13 Tetor, lokal, të përgjithshme dhe për presidentin. Në 13 tetor, edhe zgjedhje të përgjithshme, edhe zgjedhje për Presidentin. Edi Eama të […]

Vazhdo të lexosh

META SFIDON RAMËN/ MË 13 TETOR DO BËHEN 2 PALË ZGJEDHJE

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për shtyp u shpreh se kriza e thellë politike mund të zgjidhet vetëm nëse bëhen në 13 tetor edhe zgjedhje të përgjithshme edhe për president. Sipas tij, Rama mund t’i vërë dikë tjetër në garë. “Vendi kërkon një zgjidhje, kam bërë përpjekjet e mia per zgjidhje. Në 13 tetor […]

Vazhdo të lexosh

13 Tetori, reagon Rama/ 30 QERSHORI ESHTE E VETMJA DATE ZGJEDHJESH.

I menjëhershëm ka qenë reagimi  i Edi Ramës. Ai thotë se zgjedhjet janë në 30 qershor. Reagimi i plotë i Edi Ramës: A ju thashë prisni çmendurinë e dytë? Tani thjesht mëshirojeni! Data e nxjerrë nga filxhani i revolucionit imagjinar është një NULLUM ABSOLUTUM Dhe QUOD NULLUM EST NULLUM PRODUCIT EFFECTUM???? 30 QERSHORI ESHTE E […]

Vazhdo të lexosh