META SFIDON RAMËN/ MË 13 TETOR DO BËHEN 2 PALË ZGJEDHJE

Aktualitet Politike

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për shtyp u shpreh se kriza e thellë politike mund të zgjidhet vetëm nëse bëhen në 13 tetor edhe zgjedhje të përgjithshme edhe për president.

Sipas tij, Rama mund t’i vërë dikë tjetër në garë.

“Vendi kërkon një zgjidhje, kam bërë përpjekjet e mia per zgjidhje. Në 13 tetor edhe zgjedhje të përgjithshme edhe zgjedhje për presidentin. Unë do kandidoj për president, dhe Edi Rama dhe Kuvendi socialist që s’më duan mua të vënë kandidat kë të dojë. Se është edhe 2 tetor dhe të mos na futen në ambasada”, tha Meta.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?