KQZ të nisë punën/ 13 Tetori: Zbardhet takimi i Bashës me aleatët

Aktualitet Politike

 Kryetari i Opozitës gjatë takimit me aleatët është shprehur se KQZ e ka detyrim të pashmangshëm të përgatisë zgjedhjet e 13 Tetorit.

Shteti dhe partia janë dy gjëra të ndryshme.

Ka një ndryshim rrënjësor midis të drejtës kushtetuese dhe të drejtës partiake.

 I vetmi akt me fuqi kushtetuese në lidhje me zgjedhjet është dekreti i Presidentit për zhvillimin e zgjedhjeve më 13 tetor.

Është detyrim i pashmangshëm dhe i padiskutueshëm i KQZ-së dhe institucioneve të tjera shtetërore të përgatisin infrastrukturën për këto zgjedhje.

Partitë politike, pastaj, kanë të drejtën e tyre të marrin apo jo pjesë në këto zgjedhje’, eshte shprehur kreu i opozites, Lulzim Basha.

Image
Image

© SYRI.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?