SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetShkrimeTe tjera

Nga Altin Meçja/ Turma është gjithmonë eksituese dhe mbarsje e papërgjegjshme masturbimesh

Vlerat morale sot jane : te qenit zari i tjetrit, shalesexshitja e tezgave social politike, servilizmi dhe b*thelepirja e te madhit.
Qyteti dhe shoqeria na shfaq pamje qe na neverisin kohen e sotme.
Tamam sic thote Nicja ” krimbat u zgjuan, turmat ngriten krye “.
Ketu fillon i gjithe problemi, se injoranti dhe debili funksional, na servir dijen pas prostitucionit te tij/ saj shpirterore, ku cdo qe e mire na shitet si dekadence, dhe mendimi i injoranteve percillet, ose i vishet kostumi i dijes.
Mentaliteti i turmes, si dikur ne komunizem, por dhe me pare ne pushtimin osman, mbyt akoma individit dhe shpirtin e tij te lire.
Kjo na ben qe cilesite fisnike te quhen si vese, dhe cilesite e dobeta si virtyte.
Turma eshte gjithmone eksituese dhe mbarsje e papergjegjshme masturbimesh, qe cdo moment mbyt dita dites idealistet e radhes.
Mentaliteti i turmes shpesh vishet dhe gjen prehje tek mediokrit, te pa lexuarit, inferioret dhe tek te pa shkopleksuarit per ata qe ne te vertete jane.
Racat e dobeta thoshte Nicja, krijuan mbrojtje psikike te sterholluar, ku dashamiresia dhe dashuria u ushqyen me urrejten.
Ne fakt eshte e vertete, i dobti dhe inferiori gjithmone urren.
E varfera eshte kurdohere kothere komuniste them une, qe dhe pas 28 vitesh, na vjen nder sofrat e shpirt mendimit cdo dite e me mjeruese.
Morali i turmes, se sekteve, grupeve te ndryshme, apo rrjeteve sociale, ka per qellim per te mohuar vlerat e fisnikut dhe krenareve te dijes, dhe krijojne blogje, apo faqe te ndryshme, per ta perdorur si nje mjet hakmarrjeje, dhe berjen pis te tjetrit, me diarrene qe i jane veshur vetes, si pasoje e nje gjelle qe vete ata e kane gatuar, duke e quajtur sic me te drejte Nicja thoshte ” jetmohues “, duke qene gjithe kohes nje zar, apo qen i formesuar per te qenë zagarë te radhes.
Per mua mediokriteti e ka fillesen e tij tek komunizmi, ai njeriu qe urrente Zotin, dijen, spiunonte nenen, vllane, motren, katunarin e vet qe mbante nje kec apo dele fshehurazi etj.
Liria e shpirtit dhe paqen me veten, gjithesecili do e arrije qe problemi eshte ai vete, kur te dali mbi veten e tij, qe te kuptoj qe perballë nje shoqerie te caktuar eshte nje thua kembe, ne krahasim me vitrinat e librave qe te tjeret i kane lexuar, dhe aty ti qeshi vetes duke i thene, vetekontrollohu or tyc.
Dhe pastaj ti c’jerri masken moralit sundues te shalesexshitjes dhe injorances se veshur me kostume.
Dhe te ndezi qirinjte e vlerave te verteta te njeriut.
Per ti hapur rruge atij njeriu fisnik, ku morali i shpirtit eshte i larte, dhe ka kenaqesine te jete i pathyeshem, dhe te perulet me respekt perpara se drejtes, qe nuk i shiti kurre besimet e shpirtit tij.
Poshte komunizmi.
Amin…

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?