Erion Veliaj i jep të vëllait milionat e koncertit të Rita Orës

Në datën 3 qershor, këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, do të zhvillojë një koncert në Tiranë. Koncerti financohet nga kompania e telefonisë ‘Albtelecom’ dhe Bashkia e Tiranës siç tregohet në posterin prompovues të koncertit në faqen e kompanisë në Facebook. Shifra e këtij sponsorizimi nuk është bërë transparente por një këngëtare e […]

Continue Reading

Ermal Meta ndërpret koncertin për të ndihmuar fansen e sëmurë

Kantautori me origjinë shqiptare gjatë koncertit të tij në Peskara ka ndërprerë këngën pasi një vajzë e re mes fansave është ndjerë keq. Meta ndërpreu koncertin deri sa u sigurua se vajza kishte marrë ndihmën e duhur dhe ndihej më mirë. Për të mbyllur vitin në mënyrën më të mirë, Ermal Meta, ka shënuar një […]

Continue Reading

Dua Lipa ‘çmënd’ publikun në Çikago. Foto

Këngëtarja Dua Lipa, në kuadër të turit të saj të titulluar “The self”, të dielën ishte në Çikago, aty ku mahniti publikun me performancën e saj, shkruan KultPlus. Dua, përmes fotografive ka paraqitur atmosferën në këtë koncert, ku edhe ka falënderuar fansat e saj në Çikago, përmes rrjetit social Facebook. Fotografitë janë realizuar nga Pixie […]

Continue Reading

Erion Veliaj i jep Carlo Bollino mbi 24 milionë lekë për një festival në bunkier

Kryebashkiaku Erion Veliaj i jep pronarit të medieve Carlo Bollino mbi 24 milionë lekë për një festival 4 netësh, mbajtur në bunkerin që ka kuruar vetë, në periferi të Tiranës. Paratë, saktësisht 2.496.000 lekë të reja janë derdhur në llogarinë e Qendrës ”Ura”, me zërin ”Shpenzime për të tjera materiale dhe shërbime operative”, me përshkrimin […]

Continue Reading