Edhe vetë kazanët mediatik të Ramës zihen me njëri-tjetrin/ Bollino: Ishin 7600 protestues. Merua: Ishin 50 mijë

Protesta paqësore e opozitës është kryefjala e lajmeve të sotme. Aktualisht debati që po zhvillohet në mediat pranë qeverisë është për të gjetur numrin e saktë të protestuesve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Por, dëshira e madhe për të zbehur sa më shumë protestën e opozitës, ka bërë që edhe vet mediat e […]

Continue Reading

Ancelotti për arbitrin: Ishte më i dobët se Bayerni im!

Carlo Ancelotti ka dalë mjaft i zhgënjyer para gazetarëve me skuadrën e tij, por edhe me gjyqtarin Viktor Kassai të cilin e bën përgjegjës për rezultatin. “Gjyqtari Kassai? Ishte më i dobët se sa Bayerni im”, – tha Ancelotti gjatë konferencës për media. “Kështu të dhemb më shumë. Kisha ëndërruar një natë perfekte, atë të […]

Continue Reading

Erion Veliaj i jep Carlo Bollino mbi 24 milionë lekë për një festival në bunkier

Kryebashkiaku Erion Veliaj i jep pronarit të medieve Carlo Bollino mbi 24 milionë lekë për një festival 4 netësh, mbajtur në bunkerin që ka kuruar vetë, në periferi të Tiranës. Paratë, saktësisht 2.496.000 lekë të reja janë derdhur në llogarinë e Qendrës ”Ura”, me zërin ”Shpenzime për të tjera materiale dhe shërbime operative”, me përshkrimin […]

Continue Reading