Ja kush është arbitri që do gjykojë Vllaznia- Tirana ditën e sotme.

Arbitri i ndeshjes së sotme Vllaznia-Tirana do të jetë Pier Silvio Mazzoleni. Gjyqtari 43-vjeçar është zgjedhur në fshehtësi të plotë nga Federata Shqiptare e Futbollit, shkruan gazeta sportive Panorama Sport. Arbitri, së bashku me dy asistentë të tij, është parë pasditen e së premtes në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas nën shoqërinë e një prej […]

Continue Reading

Shikoni këtë gol të çuditshëm, por që arbitri e quan të rregullt/ Video

Reali i Madridit ka shënuar një gol mjaft të çuditshëm në minutën e 10 të takimit nga Seviljas. Ansensio fitoi një goditje dënimi në hyrje të zonës dhe teksa lojtarët e Seviljas po protestonin, Naço e ka gjuajtur topin menjëherë drejt portës dhe ka shënuar golin e avantazhit. Raste të tilla nuk shihen shpesh në […]

Continue Reading

E pazakontë/ Arbitri ndëshkon me karton të kuq asistentin e tij/ Video

Një ngjarje jo shumë e zakonshme për futbollin ka ndodhur këtë javë në Skoci në përballjen mes KilmarnockDundee. Teksa loja po bëhej interesante dhe vëmendja e të gjithë ekipit gjykues duhet të ishte maksimale, njëri nga asistentët e kryesorit ka pasur shqetësime serioze me stomakun dhe nuk ka duruar më. Kështu gjyqtari kryesor, Cgraig Thomson, […]

Continue Reading

Ancelotti për arbitrin: Ishte më i dobët se Bayerni im!

Carlo Ancelotti ka dalë mjaft i zhgënjyer para gazetarëve me skuadrën e tij, por edhe me gjyqtarin Viktor Kassai të cilin e bën përgjegjës për rezultatin. “Gjyqtari Kassai? Ishte më i dobët se sa Bayerni im”, – tha Ancelotti gjatë konferencës për media. “Kështu të dhemb më shumë. Kisha ëndërruar një natë perfekte, atë të […]

Continue Reading