Gjosha: Qeveria e re e nis me këmbën mbrapsht, lë mënjanë procesin e Integrimit

Intervistoi: Redjon Shtylla “Qeveria e re e nisi me këmbën mbrapsht duke lënë mënjanë procesin e integrimit”,kështu e përshkuan ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, kabinetin e propozuar nga Kryeministri Edi Rama. Gjosha, ministrja me moshën më të re në qeverinë “Rama 1” por me peshën e madhe të integrimit të vendit, sot shprehet e befasuar […]

Vazhdo të lexosh

Fleckenstein: Zgjedhjet e qershorit janë moment kyç për hapjen e bisedimeve.

Gjatë një prononcimi para gazetareve pas takimt me Vlahutin, duke iu referuar protestës së opozitës, Fleckenstein tha se do të bisedojë me Lulzim Bashën, por nuk do të negociojë për kërkesat e opozitës. “Dëshiroj që gjithë puna dhe negociatat me partive politike duhet të bëhen në Parlament” tha Fleckenstein. Pas takimi me ambasadoren e BE-së […]

Vazhdo të lexosh