Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në Holyhead, Wales, të shtunën. BBC njoftoi se oficerët e Policisë njoftuan ambulancën pak para orës 1:40 a.m pasi i zbuluan ato në parkun industrial Waterglade në Eastern Avenues, Grays. Ata nisën hetimin për vrasje, […]

Continue Reading

Taksa/ 150 kamionë nga Kosova në protestë

Mëngjesin e sotëm, shqiptarët e Kosovës kanë nisur një protestë. Drejtuesit kosovarë të mjeteve të rënda kanë protestuar këtë paradite kundër taksës së vendosur për Rrugën e Kombit.  Kjo taksë për makinat me tonazh të rëndë parashikohet rreth 22 euro, tarifë për të cilën ata janë kundër. “Spo hjekim kufij, po qesim kufij”, ishte një […]

Continue Reading

Nga Librazhdi në Fier nuk ndalet droga. Kamionë, gomone, municione…

Një gomone rreth 7 metra e gjatë me një motor 350 Kv është gjetur dje brenda një kamioni të cilin policia po e ndiqte. Gjatë ndjekjes në lagjen “Kastriot “, drejtuesi braktisi mjetin dhe u largua. Burime të sigurta nga Drejtoria e policisë e Fierit bëjnë me dije se mjeti dhe gomonia dyshohet se janë […]

Continue Reading

I kapin 1ton drogë në doganën Greke, shoferi ia fut vrapit drejt doganës shqiptare

Mediat greke shkruajnë se ishte e pabesueshme ajo që ndodhi dje në kufirin grek me shoferin e një kamioni shqiptar që hyri në Kakavijë ngarkuar me një ton hashash. Kamioni e kaloi me lehtësi doganën shqiptare dhe kur hyri në kufi, Policia greke dhe Dogana i kërkuan shoferit që të parkonte në një vend të veçantë për ta kontrolluar me […]

Continue Reading