Rekomandimi i KE, Rama: Një fazë e re historike përgjegjësish të mëdha. VIDEO

Një ditë pas vizitës së shefes së diplomacisë evropiane në Tiranë, Federica Mogherini, Rama deklaroi se tashmë jemi në një fazë të re historike përgjegjësish të mëdha është hapur para nesh. Nga foltorja e Kuvendit  kryeministri Edi Rama,  në fokus të fjalimit të tij tha se është rekomandimi pozitiv i Komisionit Europian i cili i […]

Continue Reading

Arrestohet për herë të dytë mbesa e Mogherinit, shiste kokainë të pastër

Lajmi është bërë i ditur nga mediat italiane, sipas të cilave mbesa 28 vjeçare e Mogherinit është në mesin e grupit të arrestuar, të cilët shpërndanin kokainë në lokalet e natës. Sipas hetimeve, 5 prej të arrestuarve janë kapur në kushtet e flagrancës, duke shpërndarë kokainë, ndërkohë që 16 të tjerët, mes të cilëve edhe […]

Continue Reading

Nga Armand Maho/ Shqipëria është tamam, siç i duhet shoqes Mogherini!

Deklarata e Komisioneres per Punet e Jashtme ne BE Federicha Mogherini ka ngjallur nje sere reagimesh te forta ne rrjetet sociale, te cilet jetojne e punojne cdo dite ne kete vend prej 28 mije kilometrash katrore. Nje vend, i shnderruar ne simbol te korrupsionit dhe trafikut te Kanabisit ( fatkeqesisht apo fatmiresisht toka shqiptare nuk […]

Continue Reading

Nga Erl Kodra/ George Soros dhe Edi Rama nuk janë një teori konspiracioni

Është e vertetë se ndjehesh keq kur mendon se gjithçka që ndodh në vendin tonë injorohet sistematikisht nga Bashkimi Europian. Paradoksi i kësaj situate e tejkalon çdo llogjikë racionale; Jean-Claude Juncker dhe Federica Mogherini lavdërojnë drejtë për së drejti Kryeministrin Edi Rama, për arritjet imagjinare të Qeverisë së tij. Çfarë lumturie, nëse këto arritje të […]

Continue Reading