Rekomandimi i KE, Rama: Një fazë e re historike përgjegjësish të mëdha. VIDEO

Aktualitet

Një ditë pas vizitës së shefes së diplomacisë evropiane në Tiranë, Federica Mogherini, Rama deklaroi se tashmë jemi në një fazë të re historike përgjegjësish të mëdha është hapur para nesh.

Nga foltorja e Kuvendit  kryeministri Edi Rama,  në fokus të fjalimit të tij tha se është rekomandimi pozitiv i Komisionit Europian i cili i rekomandon Këshillit të Europës çeljen e negociatave të anëtarësimit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

 

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments