Erdogan, shpërthen kundër BE-së. Falenderon Trump-in

Recep Tayyip Erdoğan, në një intervistë për CNN International, ka bërë vlerësime mbi situatën e fundit në vend dhe më gjerë, raporton Anadolu Agency (AA). “Qëndrimi aktual dhe këndvështrimi i Trumpit na gëzon. Besoj se në takimin tonë dypalësh për përcaktimin e rrugës sonë, mund të shohim që dy vendet si partnerë dhe aleatë strategjikë […]

Continue Reading

Basha: Ju thashë kur erdha nga Uashingtoni, gjërat kanë ndryshuar

Lulzim Basha gjatë fjalës nga çadra e protestës në ditën e 50 të qëndresës opozitare ka deklaruar prerë se qeveria e Ramës është jashtë ligjit, është tirani dhe tiranitë ose ndalen, ose përmbysen. Sipas Bashës, protesta nisi si domosdoshmëri, vazhdoi si sakrificë dhe tani është shpresa, ëndrra dhe e nesërmja e Shqipërisë së re. “Detyrat […]

Continue Reading