ISH-DEPUTETI I PD KËRCËNON BALLËN: JE HASMI I FAMILJES SIME, MEZI PRES TË TAKOJ BALLË PËR BALLË

Ish-deputeti  i Partisë Demokratike, Aurel Bylykbashi doli në një konferencë për shtyp nga selia blu në Elbasan, pasi gjykata vendosi ditën e dielë detyrim paraqitje për të dhe dy ish-sekretarët në Librazhd e Përrenjas, Erlind Gurra dhe Leonard Ozuni. Bylykbashi i është drejtuar kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Ballës që është njëherazi dhe […]

Continue Reading

Bylykbashi/ Çdo afat për regjistrimin e partive gjatë ditës së sotme ka përfunduar.

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka folur pak minutë më parë nga selia e Komisionit të Zgjedhjeve duke thënë se çdo afat për rregjistrimin e partive gjatë ditës së sotme ka përfunduar dhe nëse sot do të ketë rregjistirme listash atëherë kjo do të jetë e paligjshme. “Ka skaduar afati i regjistrimit të listaver. […]

Continue Reading

Oerd Bylykbashi: Ekstremistet e majte rrahin barbarisht ata qe po mbrojne Torren Veneciane nga Veliera e Dakos

Ekstremistet e majte rrahin barbarisht ata qe po mbrojne Torren Veneciane nga Veliera e Dakos Protestuesit e shoqerise civile qe po luftojne per te mbrojtur trashegimine dhe identitetin e Durresit dhe Shqiperise nga Veliera e Vangjush Dakos u sulmuan dhe rrahen barbarisht mbreme naten nga provokatore qe i sherbejne ketij regjimi bandit. Levizja e protestes […]

Continue Reading

Nga Oerd Bylykbashi: Vitingu i Rames do na mbyllë edhe vrimën e ozonit

Vendimi i Kuvendit per te rihapur proceduren e kandidimit per organet e vetting-ut, perveçse nuk ka baze kushtetuese apo ne ligjin e vetting-ut, eshte nje gallate procedurale. Vazhdojne dhe e bejne çorap me duart e veta dhe pastaj ia vene fajin opozites qe kerkon VOTING (votim) te lire e te ndershem. Nga halli kane shkuar […]

Continue Reading

Bylykbashi: PS e varrosi reformën zgjedhore

Demokratët nuk pranojnë asnjë ndërhyrje në reformën zgjedhore nëse nuk pranohet votim dhe numërim elektronik. Oerd Bylykbashi e konsideron farsë, kërkesën e bashkëkryetarit socialist për të shtyrë afatin e komisionit te reformës zgjedhore. Socialistët bënë përpjekjen e radhës për reformën zgjedhore, duke kërkuar shtyrjen e afatit të komisionit të posacem parlamentar edhe me një muaj, […]

Continue Reading