Lëvizja Socialiste për Integrim sfidon publikisht kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste/ Video

Aktualitet Politike

Lëvizja Socialiste për Integrim e ka sfiduar publikisht kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste në këto zgjedhje duke deklaruar se është përballë tyre për vendin e parë, për të dalë si forcë e parë dhe marrë drejtimin e qeverisë.

Luan Rama deklaroi sot nga selia e LSI-së:  “LSI, sidomos në Tiranë, është e barabartë me Partinë Socialiste. Pra, ne luftojmë përballë PS-së për vendin e parë në Tiranë, përballë PS-së, për vendin e parë në durrës; për vendin e parë në Elbasan; për vendin e parë në Fier ndërkohë që jemi absolutisht të parët në qarkun e Elbasanit dhe të Gjirokastrës. Sfida jonë është angazhimi për drejtim të ri të qeverisë me LSI-në forcë e parë.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?