SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetShkrimeTe tjera

Nga Artan Fuga/ Mjerë ne qytetarët

Shpesh ndodh që nga Elbasani apo përreth lindin ta zemë viça me dy ose tre koka!

Thonë se shkaku vjen nga ndotja e ajrit! Ku e di unë?

Po të përdor këtë fjalë latine, edhe fushata elektorale ngjan pak si e “mutuar”.

Rivalizojnë tri parti politike, të cilat që të trija janë në pushtet.

Me një fjalë rivalizon pushteti me veten e vet. I ndarë më trish.

Si more nuk adaptuam diçka nga moderniteti dhe nuk e mutuam, allashqiptarçe.

Bankat i bëmë piramida financiare.

Emigracionin e bëmë eksod.

Mediat i bëmë borie propagande.

Nëpunësin e bëmë militant.

Ja edhe fushatën elektorale tani!
Ore problemi nuk është se kush do të fitojë.

Problemi është edhe më makabër : askush nuk do të jetë opozitë mo!

Mjerë ne qytetarët!

 

sprint.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?