LSI dega Devoll : Fluks votuesish për të zgjedhur anëtarët e rinj të Konventës Kombëtare.

Aktualitet Politike

Ka nisur procesi i votimit për strukturat drejtuese të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Që në nisje të procesit shihet një interesim i madh nga anëtarët e LSI për të zgjedhur anëtarët e rinj të Konventës Kombëtare.


Siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme, shume anëtarë të LSI presin në radhë për të votuar përfaqësuesit që do të drejtojnë partinë. Edhe ne qarkun e Devollit votimi ka filluar prej ores 09.00, ashtu sikunder ishte njoftuar edhe me pare nga dega e kesaj partie. Ajo qe vihet re ne kete qark eshte numri i shtuar i anetareve te LSI kjo fale edhe braktisjes qe po i bejne rilindjes shume socialiste te vjeter dhe me kontribute qe nuk e gjejne me veten e tyre tek rilindja.


Anëtarësia e LSI brenda dhe jashtë vendit, veç votimit fizik, do të ketë mundësi që të përdorë votimin online përmes aplikacionit të posaçëm “Join LSI”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *