LSI dega Devoll : Fluks votuesish për të zgjedhur anëtarët e rinj të Konventës Kombëtare.

Aktualitet Politike

Ka nisur procesi i votimit për strukturat drejtuese të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Që në nisje të procesit shihet një interesim i madh nga anëtarët e LSI për të zgjedhur anëtarët e rinj të Konventës Kombëtare.


Siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme, shume anëtarë të LSI presin në radhë për të votuar përfaqësuesit që do të drejtojnë partinë. Edhe ne qarkun e Devollit votimi ka filluar prej ores 09.00, ashtu sikunder ishte njoftuar edhe me pare nga dega e kesaj partie. Ajo qe vihet re ne kete qark eshte numri i shtuar i anetareve te LSI kjo fale edhe braktisjes qe po i bejne rilindjes shume socialiste te vjeter dhe me kontribute qe nuk e gjejne me veten e tyre tek rilindja.


Anëtarësia e LSI brenda dhe jashtë vendit, veç votimit fizik, do të ketë mundësi që të përdorë votimin online përmes aplikacionit të posaçëm “Join LSI”.

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments