Erion Kristo/ Ngjarja terroriste gjatë mitingut të PD nuk është e denjë për një vend anëtar të NATOs.

Aktualitet Shkrime

Ngjarja terroriste gjate mitingut te PD nuk eshte e denje per nje vend anetar te NATOs. Policia ka deshtuar te ruaje mitingun e PD dhe dhjetera njerez jane lenduar. Nuk e kuptoj pse nuk ka doreheqje.
Lista e deputeteve te PD eshte e mire. Mjafton te heqesh Rip-ubliken e re si nocion dhe gjerat qartesohen. Eshte nje liste si e partive te tjera.
Por disa gjera mund te thuhen ftohte:
Ideja e largimit te disa fytyrave te vjetra eshte shume pozitive. Ishin shume te lodhur. Po ideja e largimit te atyre qe kishin mendim ndryshe eshte e gabuar. Largimi i ish kreut te Kuvendit eshte gabim i rende. Moszbatimi i statutit eshte gabim edhe me i rende.
Ideja e fytyrave te vjetra kundergoditet nga riciklimi i disa figurave edhe me te vjetra, edhe me te lodhura te partickave. Ata jane fare pa kuptim.
Gjithashtu riciklimi i disa pushtetareve vendore problematike dhe kthimi i tyre ne ligjvenes eshte fare qesharak.
Ne liste kishte figura te reja dhe te mira. Ashtu si dhe persona fare pa lidhje. Kjo nuk duhet te na shqetesoje, sepse per nje vend te sigurt ka rreth 1000 pretendente. Ndaj do kete gjithmone pakenaqesi. Edhe perfolje.
Them se eshte liste pune, jo liste qe shkelqen.
P.S. Ky eshte mendimi in modest. Po nuk u pelqeu, ska problem. Mund te komentoni ne muret tuaja cfare te doni. Ose dhe te mua, duke qene etike.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?