Rama gruas së parë në Gjykatë/ “Ti ke qenë në plazh me prindërit e mi kur ke mbetur shtatzanë!”

Arben SHAHINI Gazeta Tema-Tetor 2003: Kandidati socialist për Bashkinë e Tiranës, Edi Rama, ka mohuar në gjyq atësinë mbi djalin e tij Gregorin, duke akuzuar në mënyrë perverse bashkëshorten e vet. Në gjyqin e zhvilluar më 15 dhjetor 1991, Rama ka refuzuar të paguajë pension për djalin e tij (në atë kohë njëvjeçar). Ai ka […]

Continue Reading

Rudina Xhunga, largohet nga televizioni ku punoi për mëse 2 vjet.

Rudina Xhunga, autore dhe moderatore e emisionit “Dritare” në Vizion Plus, largohet nga televizioni ku punoi për mëse 2 vjet. Rudina Xhunga është botuese e portalit Dritare.net, një gazetë online e bashkëthemeluar me bashkëshortin, Dritan Hila. Xhunga ka nisur të drejtojë një emision televiziv të prime time në RTSH, në vitin 1998. Prej 20 vjetësh […]

Continue Reading

Gazeta “Koha JONE” fletushka kryesore që bënte thirrje pë shkatërrimin e shtetit në 97-ën. Foto

Gazeta “Koha JONE” ka qene gazeta kryesore e asaj periudhe qe me shkrimet dhe titujt e saj i hodhi benzine zjarrit qe me vone mori permasa katastrofike. Thirrjet e saj per rrembim armesh dhe permbysje qe te qeverise Berisha ishin nga me ekstazet. Nje nder to ka qene edhe gazetarja qe mbulonte jugun Zenepe Luka. […]

Continue Reading