Ish deputeti i PS në krah të Bashës. FOTO

Partia Demokratike dhe lideri demokrat Lulzim Basha po zhvillon një konferencë me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit. Personalitete të respektuara të letërsisë, artit, kulturës apo të shoqërisë civile i janë bashkuar sot kësaj konference të kryedemokratit me qëllim finalizimin e kauzës së tyre për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Kështu, krah Bashës sot janë shfaqur, regjisori […]

Vazhdo të lexosh

Nga Fitim Zekthi/ Emërimi i Gramoz Rucit kryetar parlamenti është kulmim i kësaj përpjekjeje 27 vjecare të të majtës

Qeveria dhe kryetari i parlamentit qe paraqiti Rama percjellin domethenien me perverse te ketyre 27 viteve pluralizem: perpjekjen e vazhdueshme per te mos reflektuar nga krimet e komunizmit, kembenguljen per te ruajtur pushtetin e marre me dhune ne vitin 1944, zhdukjen nga memoria kombetare te shkaterrimit te jetes, prones, besimit dhe idese se kombit nga […]

Vazhdo të lexosh