Përplasje me policinë/ Fermerët dhe blegtorët, bllokojnë rrugën Lushnjë – Fier. VIDEO

Fermerë dhe blegtorë të Lushnjes, Divjakës, Beratit, Kuçovs dhe Gjirokastrës, grumbullues dhe përpunues të qumeshtit kanë dalë sot për të protestuar në rrugët hyrëse të Lushnjes. Ata kanë bllokuar rrugën duke i bërë thirrje qeverisë të ndryshojë vendimin për uljen e TVSH-së së rimbursueshme mbi agroindustrinë.  Banorët e këzaj zone kanë derdhur në rrugë, jo […]

Vazhdo të lexosh

Në Divjake vazhdojnë akoma ‘mushkonjat’. Video

Ish-kryeministri Sali Berisha, teksa publikon videon e një qytetari nga Divjaka nder te tjera shkruan: “Narko-kaçatorrët, një rrugë e dy punë!” -Transportojnë mallin dhe gjuajnë dhelprën e kuqe. Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital,” përfundon Berisha. “E djele, 14:30:Pershendetje doktorr para 10 min ne divjake vazhdojne mushkonjat”    

Vazhdo të lexosh

Si rilindi Benet Beci dhe Fondi i Zhvillimit? Prej 4-vitesh punon si levë elektorale e Ramës

Nga Ervin Kaduku Fondi Shqiptar i Zhvillimit është shndërruar tashmë në levën realizuese të synimeve elektorale të qeverisë Rama. Institucioni në fjalë sapo ka shpallur planet e tij për të investuar në infrastrukturë një shumë prej 82 milionë eurosh. Sipas planit që vetë FSHZH ka shpallur zyrtarisht shuma do të investohet në 10 projekte, që […]

Vazhdo të lexosh