Nga Sokol Gjoni/ Dita e heshtjes zgjedhore dhe ‘Te heshturit’ e kësaj fushate.

Si pa e kuptuar dhe si pa e ndjerë arritëm në ditën e heshtjes zgjedhore, çka presupozon përfundimin e fushatës elektorale për zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit 2017. Të çorollopsur nga butaforia e shfaqur e palëve pjesëmarrëse në këtë mizanskenë zgjedhore, padyshim ajo që krijoi kontrastin e zbehtë të ngjyrave të kësaj fushate këtu […]

Vazhdo të lexosh

DITA paralajmëron dorëheqjen e Saimir Tahirit.

Burime pranë qeverisë thanë për DITA se z.Tahiri pritet të dalë gjatë ditës së sotme për të deklaruar dorëheqjen nga posti. I cilësuar nga opinioni publik si një nga ministrat më të suksesshëm të kabinetit Rama, Tahiri ishte vënë prej kohësh në qendër të akuzave të PD-së dhe opozitës. Dorëheqja e tij shihet si një […]

Vazhdo të lexosh