Zbulohet tjetër laborator droge/ Kësaj here në Vlorë

Policia e Vlorës ka zbuluar një laborator kanabisi që shërbente për kultivimin e lëndëve narkotike. Laboratori u zbulua në garazhin e një pallati 5-katësh të pa banuar në lagjen “1 Maji” pranë zonës së quajtur “Plazhi i Vjetër” Vlorë, ka rezultuar se: Brenda në këtë garazh është konstatuar një pjesë e ambientit i cili ishte […]

Continue Reading

200 forca policie në Durrës për kanabisin në Ishëm

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk u mjaftua me përgënjeshtrimin e Drejtorit të Policisë së Durrësit, Petrit Çullhaj për akuzat e Lulzim Bashës se në Manëz ka një magazinë me 100 ton drogë dhe në Ishëm janë 20 ton të tjera. Ditën e sotme, 200 forca policie kanë bërë kontrolle në disa fshatra të Durrësit. […]

Continue Reading

Laboratori i drogës në Shkozë/ A do shkrihet policia e Tiranës?

Zbardhen të tjera detaje nga lajmi për gjetjen e një tjetër laboratori droge në zonën e Shkozës në Tiranë. Burime të Lapsi.al thonë se deri më tani janë shoqëruar 10 persona, mes tyre edhe pronari i magazinës.Operacioni është zhvilluar nga komisariati Nr.1 në Tiranë. Identiteti i tyre nuk dihet ende. Laboratori i drogës ishte i pajisur […]

Continue Reading

Gjendet një laborator plot me kanabis në mes të Tiranës

Një laborator për përpunimin e kanabisit  është zbuluar mesditën e sotme në Tiranë. Bëhet fjalë për një laborator në zonën e Shkozës, në kryeqytet. Mësohet se laboratori është gjetur në një prej ish-tuneleve të Uzinës së traktorëve. Laboratori është zbuluar nga efektivët e komisariatit numër 1. Tuneli në Shkozë mësohet se ishte pajisur me llampa […]

Continue Reading