SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Presidenti i Venezuelës është qëlluar me vezë dhe gurë/ Video

Presidenti i Venezuelës ka kaluar momente të sikletshme dhe të papritura ndërsa përshëndeste turmat e njerëzve në Bolivar.Siç shkruan The Mirror, ai është përfshirë në një incident mbrëmjen e djeshme, ku protestuesit që i përshëndeste me dorë ia kanë kthyer me gurë e vezë.

Maduro dhe mbështetësit e tij qëndronin në majë të një xhipi ushtarak në rrethinën e San Felix, kur një grup protestuesish “shpërthyen” kordonin policor dhe rrethuan xhipin.

Shpërthimi qytetar vjen pas pakënaqësive të shtuara në vend, pasi të shumtë janë ata që e akuzojnë Presidentin se e ka kthyer Venezuelën në një diktaturë ku mungojnë ushqimet e ilaçet, duke shkaktuar krizën më të keqe humanitare në historinë e venditPasi disa objekte goditën makinën, televizioni shtetëror i Venezuelës ndërpreu transmetimin e drejtpërdrejtë

 

Eggs (1)

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?