Majlinda Kelmendi, shpallet xhudistja më e mirë në botë

Kampionia shqiptare është nderuar mbrëmjen e djeshme në Budapest nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos pas sukseseve të njëpasnjëshme dhe medaljes së artë gjatë Lojërave Olimpike në Rio. ” Falënderim special për njeriun që më ka rritur dhe më ka bërë kampion, trajneri Driton. Vëllezërit Syla dhe Agroni. Të gjithë e njihni historinë time. E kam nisur […]

Continue Reading

Kukësi shpallet Kampion i Shqipërisë për herë të parë. Video

Kukësi ka hyrë në histori pasi për herë të parë është shpallur kampione në Superligën Shqiptare. Me dy gola të Pejic, verilindorët arritën të fitonin 2-0 ndaj korçareve duke mbyllur llogaritë e titullit një javë para fundit të kampionatit. Kukësi-Skënderbeu një ndeshje e cila duhet të dhuronte spektakël është shndërruar në një arenë turpi nga […]

Continue Reading

Thethi shpallet qendër e mbrojtur historike/Foto

Këshilli Kombëtar i Restaurimeve ka shpallur fshatin Theth- Qendër e Mbrojtur Historike-, duke i dhënë kështu një rol të rëndësishëm si vendin më të përshtatshëm për turizëm ndër Bjeshkët e Veriut të Shqipërisë. Ministria e Kulturës në bashkëpunim me IMK-në ka vendosur që në bazë të kritereve të përmbushura t’i japë Thethit statusin e Qendrave […]

Continue Reading