Dhuna në Astir, Albana Vokshi: Ka persona me kavilje të dalë dhe dhëmbë të thyer

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se policia ka ushtruar dhunë ndaj banorëve. Në një komunikim për gazetarët nga spitali i Traumës, Vokshi deklaroi se ka persona me kavilje të dalë dhe dhëmbë të thyer. “Sipas informacioneve që morëm nga banorët ka pasur shumë persona që janë lënduar rëndë”. “Fillimisht u refuzuam nga drejtoria e […]

Vazhdo të lexosh

Defekti në Bovillë, ja zonat e Tiranës që mbeten pa ujë

Ujësjellësi i Tiranës (UKT) ka njoftuar qytetarët se do të ketë ndërprerje të ujit gjatë ditë së sotme.Kjo për shkak se ka ndodhur një defekt mbrëmjen e djeshme në linjën e Bovillës. UKT sqaron se pa ujë do të mbeten zonat e qendrës së Tiranës, Yzberishtit dhe Astiri. Njoftimi i UKTUjësjellës Kanalizime Tiranë njofton se […]

Vazhdo të lexosh

Tmerr/ Njëra prej grave që është shoqëruar mësohet se ka dështuar nga dhuna shtazarake që policia ka ushtruar ndaj saj.

Njëra prej grave që është shoqëruar mësohet se ka dështuar nga dhuna shtazarake që policia ka ushtruar ndaj saj. Një skandal i vërtetë ka ndodhur gjatë arrestimeve të djeshme nga policia të protestuesve që ishin tek parlamenti. Siç kanë bërë të ditur banorët e Astirit, Erjona Dozhani ka qenë 5 muajshe shtatzënë, por fatkeqësisht ka […]

Vazhdo të lexosh