BERISHA: TERROR I PASHEMBULLT NDAJ KULTURES SË KOMBIT TONË

Aktualitet

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën e krijuar te Teatri Kombëtar ditën e sotme.

Sipas Berishës, ‘dhuna ndaj artistëve te Teatrit Kombëtar, shpërthim i urrejtjes primiteve atërore ndaj tyre e Edvin Kristaq Mafise’.

‘Sot duke goditur artistët dhe intelektualët e vëetetë të kombit narkoshteti, kryehorri i tij me narkohorrat e vet kanë goditur dhe keqtrajtuar çdo qytetar të Shqiperisë dhe çdo shqiptar të vërtetë kudo që ndodhet për aq sa kultura kombetare është e shenjtë dhe e paprekshme.

Ky akt përbën një dhune dhe terror të pashembullt ndaj kultures së kombit tonë dhe ndaj identitetit të tij që ka si shtylla kryesore, gjuhën dhe kulturën tone’, shkruan Berisha.

Postimi i plotë:

Dhuna ndaj artisteve te Theatrit Kombetar, shperthim i urrejtjes primiteve aterore ndaj tyre e Edvin Kristaq Mafise!

Te dashur miq, sot ne nje akt te paregjistruar kurre ne historine e nje vendi te lire por ne fakt as ne historine 107 vjeçare te shtetit shqiptar, Edvin Kristaq Urrejtja urdheroi me Vasal Kimikun e tij dhe badiguardin e eskobarit Geron Veline goditjen, keqtrajtimin e artisteve si Robert Budina per fajin e vetem se ata po mbrojne nga shembja, te pamposhtur me guxim, qendrese te jashtezakonshme nje simbol te çmuar te kombit, kultures dhe kryeqytetit te tij, Teatrin Kombetar.

Sot duke goditur artistet dhe intelektualet e vertet te kombit narkoshteti, kryehorri i tij me narkohorrat e vet kane goditur dhe keqtrajtuar cdo qytetar te Shqiperise dhe cdo shqiptar te vertet kudo qe ndodhet per aq sa kultura kombetare eshte e shenjte dhe e paprekshme.

Ky akt perben nje dhune dhe terror te pashembullt ndaj kultures se kombit tone dhe ndaj identitetit te tij qe ka si shtylla kryesore, gjuhen dhe kulturen tone.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt barbar te nje klike drogmenesh dhe hajdutesh antikombetare kriminale e trafikantesh dhe hajdutesh te kryesuar nga kreu i meduzes, shpreh nderimin tim me te madg ndaj artisteve qe po sakrifikohen per vlerat qe besojne dhe qe ne vend te transaksioneve te pista te kryehorrit te narkoshtetit kane zgjedhur rrugen e dinjitetit njerezor, mbrojtjes se palekundur te interesit publik.

Ata dite e nate po luftojne si luane te vertet, dhemb per dhemb me kreun e meduzes, narkohorrat dhe klientelen e tyre te urryer te kakistokracise.

Iu bej nje thirrje mbare qytetareve shqiptar te mbeshtesin qendresen epike te artisteve trima dhe guximtar gjer ne fitoren e drejte te kauzes se tyre qe do jete nje fitore per mbare kombin shqiptar! Rama ik! Fitore! sb

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments