SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Rama mbledh qeverinë në Velipojë në lokalin e një të arrestuari nga policia/ Foto+Video

Mbledhjen e dytë të qeverisë së re, Edi Rama zgjodhi ta zhvillojë në një hotel në bregdetin e Velipojës. Fotot më poshtë janë bërë pak para se të nisë mbledhja e qeverisë. Hoteli është pronë e Seit Fishtës, ish kryetari i Komunës së Velipojës, dikur kandidat për deputet i Partisë Socialiste dhe në zgjedhjet e fundit, kandidat për deputet i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet.

Kohët e fundit, Fishta pati probleme me drejtësinë për lejet e ndërtimit të 9 pallateve në Velipojë. Ai u arrestua nga policia dhe më pas u lirua nga gjykata.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?