Deputeti LSI/ Bosit të drogës, Edi Ramës, iu kapën 2.3 tonë kanabis!

Aktualitet

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar sot për kapjen e 2.3 tonëve drogë në Itali. Sipas të dhënave të para, droga dyshohet se ka arritur në vendin fqinj nga brigjet shqiptare.

Ja reagimi i Braimllarit:

“Bosit të drogës, Edi Ramës, iu kapën 2.3 ton kanabis!

Bërtet për task-forcën që do të luftojë trafikun e drogës, por kjo task-forcë nuk ekziston. Në të vërtetë funksionon vetëm si bordero pagash për kultivuesit dhe trafikantët.

Bosi i drogës vazhdon me show-n e tij mediatik ndërkohë që Shqipëria fundoset gjithmonë e më shumë në pasiguri dhe bën lajmin kryesor në mediat Europiane”,- shprehet Braimllari.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?