Vlahutin-Ramës: Anulo zgjedhjet në Kavajë se do dalim bllof

Aktualitet

Burime për  SYRI.net nga mazhoranca bëjnë me dije se Romana Vlahutin po e këshillon kryeministrin Edi Rama të tërheqë kandidatin e PS-së nga Kavaja, pasi zgjedhjet e 7 Majit mund të rezultojnë fatale për Ramën dhe vetë ambasadoren Vlahutin.

Po perse?

Rama mësohet se vazhdimisht i ka thënë aleatit të tij, se PD nuk ka njerëz dhe nuk mund të bllokojë procesin, aq më shumë të shkaktojë trazira. Madje në ligjeratë të drejtë Rama mësohet ti jetë përgjigjur shqetësimit të një deputeti të tij për trazira, se “PD me 18 Qershor nuk ka fuqi të djeg më shumë se 50 kuti me fletë votimi”.

Të njëjtën gjë mesa duket ka thënë edhe Vlahutin në Bruksel. Opozita nuk ka popull mbrapa, prandaj zgjedhjet nuk janë në rrezik.

“Stabiliteti përpara demokracisë” duket se është qëllimi i Brukselit për momentin. Dhe këtë lojë po luan Rama dhe Vlahutin. Por në orët e fundit gjërat duket se po komplikohen.

PD duket se do të tregoje fuqinë dhe aftësinë e saj në Kavajë. Këtij momenti i druhet Vlahutin. Asaj çfarë do shikoj Brukseli, jo çfarë i është thënë nga ajo. Prandaj Edi Rama po behet gati te terheq te premten kandidatin e PS ne Kavaje. Qe te mos i jap mundesi PD te tregoje se cfare eshte e afte te bej. Te pakten per momentin…

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?