SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Rama uron bektashinjtë

Me rastin e festës së Sulltan Novruzit, kreu i Qeverisë u ka dërguar një urim bektashinjve shqiptarë.

“Mirëmëngjes dhe ju uroj gëzuar Sulltan Novruzin me këtë imazh të paqtë të shtatores së Haxhi Bektash Veliut, atit shpirtëror të bektashinjve, – shkruan Rama, – vendosur në faltoren e re të bektashinjve në Tiranë, për ndërtimin e së cilës qeveria jonë pati nderin të kontribuojë financiarisht.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?