Nga, Mimoza Hajdarmataj: Të dënuar për disa vrasje, nxirren nga burgu në prag fushate.

Politike

A është kredibël qeveria Rama për zgjedhje të lira dhe të ndershme, për shqiptarët ?

Të dënuar për disa vrasje, nxirren nga burgu në prag fushate…
Të akuzuar për disa vepra penale, përfshirë dhe vrasje, lirohen nga akuzat më prag fushate….
Disa deputet të mazhorancës janë nën hetim në kuadër të dekriminalizimit…

Atëherë, kur kjo mazhorancë, që po shkërmoqet nga dekriminalizimi,në prag të mbarimit të mandatit dhe afrimit të zgjedhjeve, dhe po bën cdo përpjekje që me krimin ti fitojë prap ato, pyetjet që shtrohen janë;
Si mundet që këta njerëz, me kaq shumë precedentë penalë, mund të garantojnë zgjedhje të lira?
Si mund të garantojnë që nuk do blejnë varfërinë?
Si mund të garantojnë që nuk do të diktojnë cdo institucion me listat e zgjedhësve përmes kartave të ID-së?
Si mund të garantojnë se nuk do të bëjnë presion me armë dhe me cdo mjet për të rrëmbyer pushtetin me dhunë, për të mbajtur e për të shtuar ofiqet e pasuritë?

Përgjigjen do tua japim me #18_shkurt kur të #ngrihemi_bashkë.
Protestojmë për votën e lirë
#Shqipëria_më_e_mirë_pa_EdiRamën

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?