Uran Kostreci: 400 fëmijë vdiqën në Tepelenë, këtë nuk ia fal kurrë regjimit

Fatmira NIKOLLI Muzeu Kombëtar i Përgjimeve “Shtëpia me Gjethe”, në bashkëpunim me Institutin e Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, organizuan më 23 gusht një takim në kuadër të Ditës Europiane në Kujtim të Viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit. Ky takim u zhvillua në ambientet e muzeut me pjesëmarrjen e Uran Kastrecit, ish-i dënuar […]

Continue Reading

FBI publikon imazhet sekrete të 11 shtatorit/Foto

FBI ka publikuar disa fotografi të pa shfaqura më parë, që tregojnë shkatërrimin në Pentagon, fill pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001. FBI ka ngarkuar në faqen e saj të internetit, imazhet që tregojnë selinë qendrore të Departamentit të Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të përfshirë nga flakët, pasi u godit nga një avion […]

Continue Reading

Diana Çulit i vjen keq, por falje nuk kërkon.

Shkrimtarja Diana Çuli është përballur mbrëmë me Agron Tufën në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës, pas akuzave që Tufa i bëri duke e cilësuar vrasëse të poetëve Genc Leka e Vilson Blloshmi. Debati nisi kur Çuli u ftua të ishte pjesë e takimeve “Letërsia e qyteti” dhe Tufa njoftoi protestë kundër saj. Në emisionin […]

Continue Reading