Vasili nuk lejohet të takojë të plagosurit e Astirit: Sharlatanët, më treguan rregullat

Në një deklaratë për mediat, Vasili tha se qeveria po fsheh shifrën e saktë të numrit të të plagosurve. Ndërkohë shtoi se u ndalua nga mjekët të takonte të lënduarit. ‘Janë dhunuar se mbrojtën pronën e tyre, – tha Vasili. – Kërkojani qeverisë që fsheh shifrat. Nuk jam unë për shifrat, ka për detyrë t’i fsheh qeveria. […]

Vazhdo të lexosh

Tenderi për Unazën e Madhe, Komisioni i Prokurimit rrëzon ARRSH, kualifikon “Salillarin”

Komisioni i Prokurimit Publik ka rrëzuar një tjetër vendim të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave të Autoritetit Rrugor Shqiptar dhe këtë herë lidhur me procedurën që lidhet me rehabilitimin e një loti të Unazës së Madhe. E kthyer në epiqendër të vëmendjes prej shumë muajsh dhe e përndjekur nga një seri problematikash dhe skandalesh duket […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet pronari i linjës së urbanëve ‘Unaza’, Ferdinant Ibrahimi, bashkë me të birin, Anastas Ibrahimi.

Të tjera detaje zbardhen nga operacioni policor, ku ranë në pranga 8 persona, për falsifikim biletash në Tiranë. Newsbomb.al mëson se mes të arrestuarve janë edhe pronarët e kompanisë së transportit, ‘Alba Trans’, Fatos Vrapi 60 vjeç dhe Albana Vrapi, 51 vjeçe. Po ashtu në pranga kanë rënë edhe Evis Vora – administrator i kompanisë, Aldi […]

Vazhdo të lexosh