Brazili fiton për herë të 9-të në histori Kupën e Amerikës

Brazili fitoi për herë të 9-të në histori Kupën e Amerikës pasi mposhti në finale 3-1 Perun, pas festës nuk munguan dhe thumbimet për Leo Messin i cili akuzoi fort se ky është një kampionat i manipuluar: “Messi është një jashtëtokësor, askush nuk mund tia mohoj këtë por në rrethana të tilla duhet të këtë […]

Continue Reading

Silva Turdiu: Babai më paralajmëroi para fejesës me djalin e Mehmet Shehut

E para dhe e vetmja dëshmi e ish­të fejuarës së djalit të Mehmet Shehut për lidhjen me Skënderin, është ajo e kumtuar në procesin e bujshëm të Kadri Hazbiut. Rrëfimi i ish-­volejbollistes së njohur të klubit “Dinamo” përballë hetuesve ka qenë diçka e veçantë dhe interesante njëherazi. E thirrur në seancën e 27 dhjetorit 1982 […]

Continue Reading