Sherr masiv në paraburgimin e Vlorës, plagoset një polic.

Sipas drejtorisë së burgjeve, pas një konflikti fizik midis disa personave me rekorde të theksuara kriminale kanë ndërhyrë në mënyrë të menjëhershme forcat e policisë se burgut. “Është bërë izolimi i personave të përfshirë në konflikt. Pas kësaj shokët e qelive të personave të futur në izolim në shenjë proteste i kanë vënë flakën dyshekëve […]

Continue Reading

Sherrit masiv mes tifozëve të Lionit dhe Beshiktashit/ Foto

Ndeshja e mbrëmshme mes Lionit dhe Beshiktashit ishte në qendër të vëmendjes jo për aspektin sportiv por për shkak të një përleshje masive të dy tifozerive. Në ndeshjen e parë çerekfinaliste për Europa League kanë qenë tifozët turq që shkaktuan trazirat e dhunshme në stadium, shkruan tabloidi britanik “The SUN”. Sipas mediave franceze, ata nisën […]

Continue Reading