Nga Luan Rama/ Një variant i shëmtuar dhe antikushtetues i Himnit Kombëtar nga ministrja

Nuk e di se si mund t’a pëlqeni ju zonja ministreshë e kulturës këtë variant të përçudnuar e të shëmtuar të Himnit Kombëtar, aq sa e publikoni edhe në profilin tuaj të fb nën titullin “E meriton Shqipëria! E meritojnë shqiptarët!”! Por, meqë shija është individuale, ju mund të pelqeni gjithçka preferoni, qoftë edhe një […]

Continue Reading

Mbyllet protesta duke kënduar Himnin Kombëtar/ Video

Ka perfunduar protesta e opozitës dhe qytetarëve në 5 kryqëzime kryesore në vend. Në fund lideri demokrat Lulzim Basha mbajti një fjalim të shkurtër nga sheshi Shqiponja ku qendroi një orë në mes të protestuesve. Ajo çfarë u vu re në këtë protestë është se nuk u shënua asnjë incident madje nuk pati as revoltë […]

Continue Reading