Berisha: Dy ditë para protestës, ministrat kanë ikur. VIDEO

Aktualitet

Ish lideri PD-se, Sali Berisha ka deklaruar sot gjatë fjalës së tij në Kuvend se dy ditë para super protestës së opozitës, ministrat dhe deputetët janë shpërndarë në të katër anët.

“Ministrat të tmerruar nga superprotesta që po ofron largohen nga Kuvendi dhe lënë këtu ikonën e supernxirë nga mega aferat më të mëdha në historinë e vendit, binjakun e Gjiknurit,  Arben Ahmetaj. E thotë Hygoi diku, nuk njihej më as shef as flamurtar.

Kanë ikur deputetët dhe në sallë nuk janë as 1/5 e deputetëve. Çdo bëni ju ditën e protestës, kur dy ditë para saj keni ikur? Kaq i thoni shqiptarëve: çdo të bëni ju ditën e protestës”, tha Berisha.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments