Itali: Kapen 800 kg marijuanë, prangosen dy shqiptarë

Aktualitet

Pas një operacion të madh nga policia italiane në Bari është bërë e  mundur sekuestrimi i 8 kuintalëve kanabis sativa, mijëra euro, 4 makina dhe arrestimin e dy shqiptarëve.

Aksioni është bërë në një zonë industriale në qytetit e Barit në Itali, ndërsa droga është gjetur në një magazinë.

Siç bëhet e ditur ka qenë Guardia di Financa që ka hetuar dhe organizuar operacionin e sekuestrimit të lëndës narkotike.

Janë sekuestruar 800 kilogramë drogë të tipit marijuanë dhe hashash, një pistoletë, katër automjete (dy autovetura e dy furgon) si dhe 32 mijë euro para të thata.

Nën pranga janë vënë dy shqiptarë e një italian.

Ata janë arrestuar në flagrancë ndërsa po shkëmbenin lëndën narkotike.

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments