SPRINT NEWS ALBANIA

Shendet

Ja si ndihmon vera e kuqe kur na kapur gripi

Përbërësit natyral që gjenden tek boronicat, çajërat dhe vera e kuqe njihen që ndihmojnë në rregullimin e sistemin imunitar për të luftuar infeksionet e ndryshme.

Tani, një studim i ri tregon që pigmentet në këto produkte funksionojnë me një baktere të zorrëve në mënyrë që të parandalojnë infeksionet rënda dhe gripin.

Shkencëtarët përmes disa tesimeve tek minjtë kanë treguar që megjithatë kjo nuk i ndalon infeksionet e mëdha.

Mirëpo ky mekanizëm ka përmirësuar sistemin imunitar dhe ka parandaluar gripin të dëmtoj indet e mushkërive. Kjo shpjegon edhe pse njerëzit kanë reaksione të ndryshme ndaj infeksioneve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?