Nga Albina Deda Gjoci/ Rama-paskoha e zymtë!

Aktualitet Shkrime

Edi Ramen si politikane e kam nominuar perhere me argumente si paskoha e zymte.

Rama as me shume e as me pak me gjykim te ftohte politik ka vetem nje perkufizim:
“Fatkeqesi kombetare me zgjatime gangrenizuese ne te ardhmen shqiptare”!!

Ndersa si mjeke e kam pare dhe e shoh si nje pacient qe gjithmone me simptomat qe ka manifestuar tere jeten e tij si agresivitet, perversitet, lekundje ne kahje risku te personalitetit
ai duhej te ishte kahere i izoluar dhe trajtuar ne klinika te specializuara.

Shtuar kesaj dhe faktin si perdorues frekuent I drogave te forta deri ne overdoze ai I jep qytetari ne karakterin e tij mitomanise, narcizmit e paranojes, arrogances e papergjegjshmerise, braktisjes totale duke bere qe Shqiptaret te largohen nga vendi prej rrenimit e nga humbja perfundimisht e shpreses!

Aspirata e madhe e shqiptareve tashme ne saj te Rames eshte shnderruar:
” e duam Shqiperine si Afriken”!!

Ndersa Rama kerkon me cdo kusht timonin, pergjate qeverisjes 2013-2017,
56% e shqiptareve deshirojne te largohen nga Shqiperia,duke
u klasifikuar si populli i trete me i pashprese ne bote pas Haitit…!!

Nese timoni i ngel Rames, “qofte larg”
ne Shqiperi nuk do te ngelet me askush pervec oligarkeve!

Ta shporrim me vote oligarkine e te rikthejme shpresen!

Mos votoni rrenimin dhe paskohen e zymte me emrin Edvin Rama!

Votoni PD! Numri 6!
Votoni per ekonomi te forte,
e neserme e sigurte!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?