SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Kreshnik Çollaku/ Manipulim i Neveritshëm Mediatik.

Në nje status te tijin ne facebook, sekretari per mardheniet me jashte në Partine Demokratike, Kreshnik Çollaku, hedh drite mbi manipulimet e mediave të majta rreth masivitetit te protestes se djeshme.

Ja se çfarë shkruan në profilin e tij z Çollaku:

Burime rrefejne se “pamjet” qe disa tv ilustruan dje protesten,ishin realizuar rreth ores 10.30 (nje ore e gjysempara fillimit te protestes) ne momentet e pergatitjes dhe kur po mblidheshin njerezit.
Me pas keto pamje u transmetuan ne oren e zhvillimit te protestes duke u vene siper siglen “LIVE”.
Shume lehte realizimi nga ana teknike por po aq prove e degradimit profesional !!!

 Fotografia e Kreshnik Çollaku
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?