SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ambasadori Polak: Duhen zgjedhje të ndershme dhe të balancuara

Ambasadori polak Karol Bachura, në një intervistë për GSH sot ka deklaruar se “një fushatë e balancuar paraelektorale dhe zgjedhjet e lira dhe dhe të ndershme të këtij viti, të mbajtura në mënyrë transparente duke ruajtur standartet e vendosura nga OSBE/ODIHR – të gjithë këta faktorë – do të shërbejnë për të forcuar imazhin e Shqipërisë në kontekstin e ecjes përpara të këtij vendi në rrugën drejt BE-së, por edhe për forcimin e rolit të Shqipërisë si një faktor stabiliteti në rajon.

Sa i takon konsensusit midis partive, i demonstruar vitin e shkuar me reformën në drejtësi, shpresoj sinqerisht se të gjitha partitë do të tregojnë të njëjtën devotshmëri dhe mirëkuptim në pjesëmarrjen dhe sjelljen e tyre në zgjedhjet e përgjithshme këtë vit.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?