SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

A duhet të jesh ti sot, presidenti im? A duhet të të fal për ata që kurrë nuk kërkuan falje për krimet e tyre? Po a ka kushtetutë që më ngushëllon, z President?

Presidenti Nishani ka dekretuar mbreme ish hetuesin e diktatures, Fatmir Xhafaj.

Ne nje dalje publike te tij ne lidhje me kete rast, Presidenit, ka treguar Kushtetuten si shkakun kryesor qe e detyroi te dekretonte ish hetuesin komunist. Pertej kesaj, e para pyetje qe te lind ne koke eshte:

President, a mundet qe ne raftet e tua te qendrojne dekorimet e bera ndaj te persektuarve, perndjekurve dhe burgosurve politike, bashke me ate te hetuesit te tyre? A eshte morale dhe a mund te qendroj ne ZOT qe, xhelati dhe viktima te qendrojne brenda shtepise me te madhe te shqiptareve qe quhet PRESIDENCE? A ka vend ku te rrije qe, xhelati jo vetem ti bej karshillek viktimes se tij, por te gezoje edhe privilegjin me te larte, atë të të qënit minister?

Kushtetuta nuk te la, po si te la morali, ndjesia, dhimbja, fytyrat e mijera te pushkatuarve dhe denuarve burgjeve te diktatures nga eterit dhe ministri qe gezon sot me firmen tende?

Po, a duhet te jesh ti sot, presidenti im? A duhet te te fal per ata qe kurre nuk kerkuan falje per krimet e tyre? Po a ka kushtetute qe me ngushellon, z President? A do ndihesh i qete dhe a do e besh gjumin rehat nga ajo firme qe hodhe duke hedhur balte mbi shtresen me fisnike te kombit?

Kishe rastin te hyje ne histori. Kishe rastin qe brezat nder vite te te kujtonin si Presidentin qe dha doreheqje dhe nuk dekretoi nje hetues komunist per minister. E kishe kete rast z President, por nuk e bere. Mbrohu sa te duash pas Kushtetutes qe ju dhe politika e ben lecke sa here do per qellimet e saj.

Une, nuk do ta fal. Gjithe shtresa ime besoj se nuk do te ta fali.

Jeto edhe keto tre muaj me lluksin e te qënit President, pasi koha tjeter ka per te te mbuluar me turp!

Risultati immagini per BURGU SPACIT

 

Risultati immagini per BURGU SPACIT

 

 

SPRINT.AL

Total 6 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?