Aktualitet

Basha sërish drekë pune me ambasadorët e BE-së. Shoqërohet nga kryetarët e partive opozitare

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ndodhet në një drekë pune me 8 ambasadorë të vendeve të BE në një nga lokaet e kryeqytetit. Ai shoqërohet nga krerët e partive aleate: Fatmir Mediu, Nard Ndoka, Dashamir Shehi, Vangjel Dule dhe Kreshnik Spahiu.

Në tryezë janë ambasadorët e Gjermanisë, Hungarisë, Polonisë, Sllovakisë,  Kroacisë, Sllovenisë, Holandës dhe Belgjikës.

Qëllimin e këtij takimi e ka publikuar vetë njeri prej të pranishmëve, Kreshnik Spahiu, që ka shkruar në Fb: Sot ora 12:30, drekë negociatash me 10 ambasadorët e BE: “Duam shtet, jo pushtet”.

Basha sëbashku me aleatët, drekë pune me ambasadorët e BE-së

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?